Gépi és kézi festés munkadíja egy árban van
Miért? Gépi festéssel a szabad felületeket tökéletesen, és a kézi festésnél gyorsabban is be lehet szórni festékkel. Az éleket, sarkokat azonban lehetetlen géppel teljesen egyenletesen festeni. Ezért az éleknél, sarkoknál adódik némi utómunka, hogy az eredmény tökéletes legyen.
Kézi festésnél helyből kézzel festjük az éleket, sarkokat, így nem kell utólag festeni a sarkokat éleket.
A gépi festés szabad felületeken gyosabb és könnyebb is. A sarkoknál, éleknél azonban aprólékos és szaktudást igénylő utómunkára van szükség. Így a két módszer munkadíja azonos.
Nem lehet csak egy rétegben festeni?
Mi csak 2 réteg festést vállalunk, mivel ennek lesz jó eredménye. Egy réteg glett sosem fog megfelelő, szép felületet adni.
Miért van a kalkulátorban a glettelés is benne?
A glettlést és a festést az esetek 99%-ában ugyanaz a csapat végzi. Szinte minden megrendelőnk a glettelést és a glettelést is tőlünk kéri.
Csak festést nem is vállallunk (kivétel a tisztasági festés), mert ha más után dolgozunk, szinte mindig kiderül, hogy a glettelés nem volt rendben.
Miért éri meg a gépi festés?
Ahogy a fentiekben leírtuk, a kézi és a gépi festés munkadíja felületre vetítve azonos. Ha lehet, mégis érdemes általában a gépi festést választani. Miért?
Gépi festéssel szebb az eredmény
Ha az ember jól tud bánni a festékszóróval, olyan egyenletesen festett falfelületet tud létrehozni, amit hegerrel (tapasztalat, szaktudás ide vagy oda) képtelenség.
A gépi festés gyorsabb
Aki már építkezett, tudja, hogy sokat ér, ha a ház csak egy kicsit is hamarabb készül el.
A gépi festés kb fele annyi időt vesz igénybe, mint a kézi.
Mikor éri meg a gépi festés?
Tulajdonképpen mindig, ha a festendő felület legalább 350 m2.
350 m2 alatt azért nem éri meg, mert a gép szállítása, és külünüsen a munka után esedékes alapos tisztítása annyi időt vesz igénybe, hogy ekkora felület alatt nem éri meg a gépet használni.
A 300-350 m2 felület általában egy 100 m2-es családi háznál jön össze. A festelendő felület hüvejkujj szabály szerint a lakóingatlanok alapterületének 3,5-szerese.
Ha repedezett, görbe a vakolat
Mik a gépi festés előnyei?
Magas minőség
Ha valaki jól kezeli a festékszórt, a kézi festésnél egyenletesebben, szebben tud festeni vele.
Hány réteg festés kell?
Gépi festés glettelt fal esetében
Glettre minden esetben kettő réteg festéket viszünk fel. Egy réteg nem fel ég jól, háromra pedig nicsen szükség, mert kettő réteg már tökéletesen fed.
Gyakori kérdések
Miért éri meg a gépi festés?
A gépi festés fő előnye, hogy gyors, és jobb lesz vele a festés minősége (szebb lesz).
Mire van szükség a gépi festéshez?
A festékszóró működtetéséhez vízre és minimum 25A áramra van szükség.
Lehet nagy belmagasságú helységeket gépi festéssel festeni?
Igen. Festékszóróval állványozás nélkül 3,70 m belmagasságig vállalunk festést. Állvánnyal vagy emelővel határ a csillagos ég.
Mikor nem éri meg a gépi festés?
350 nm festendő falfelület alatt (kb 100 nm-es ház) általában nem éri meg a gépi glettelés választani. Miért? A gép szállításával, tisztításával kapcsoalatos munkadíj miatt ilyen esetekben drágább lenne ez a módszer, mint a kézi glettelés.
Mennyi időt vesz igénybe egy ház gépi glettelése?
Egy 100 nm-es ház festése 5-10 napot vesz igénybe.